Panele sufitowe

Panele sufitowe to innowacyjne rozwiązanie z zakresu technologii wykańczania wnętrz, które obok wysokiej estetyki wykończenia zapewnia dodatkową funkcjonalność przestrzeni poprzez redukcję poziomu hałasu. Panele sufitowe działają na zasadzie paneli akustycznych, do wyrobu których wykorzystuje się wyłącznie wysokiej jakości materiały akustyczne o walorach estetycznych.

Zastosowanie paneli sufitowych

Dźwiękochłonne panele sufitowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w dużych i głośnych przestrzeniach, w których znacząco redukują hałas jednocześnie podnosząc komfort użytkowania. To panele szczególnie chętnie wybierane w przestrzeniach dedykowanych edukacji – uczelniach wyższych, nowoczesnych bibliotekach, a także interaktywnych centrach nauki. Z zalet paneli sufitowych korzystają także różnego rodzaju instytucje, lokale usługowe i gastronomiczne. W tych ostatnich panele sufitowe znajdują zastosowanie przede wszystkich w salach.

Systemy mocowania paneli sufitowych

Jak na nowoczesne systemy wykończenia wnętrz przystało, panele sufitowe są bardzo uniwersalne, także w montażu. W zależności od wysokości obiektu, a także poziomu hałasu w nim panującego panele sufitowe można zamontować bezpośrednio na wysokości sufitu lub stworzyć za ich pomocą unikalny system sufitu podwieszanego, który obok walorów akustycznych zapewni doskonały efekt wizualny.

Obok standardowych płaskich paneli wertykalnych dostępne są również panele ścienne wykonane w systemie przegrodowym. Składają się one z zamocowanych w niewielkiej odległości od siebie listewek. Panele tego typu mocuje się przeważnie na linkach stalowych lub łańcuchach zaczepianych o system montażowy na suficie, dzięki czemu pozwalają one osiągnąć jeszcze lepszy efekt wizualny. To rozwiązania chętnie wykorzystywane w nowoczesnych przestrzeniach usługowych, w szczególności w przestrzeniach aranżowanych w obiektach poprzemysłowych charakteryzujących się wysokimi sufitami.

Klientów zainteresowanych panelami sufitowymi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.